آخرین بروز رسانی: 11ام اردیبهشت, 1402

بارکد خوان چگونه کار می کنند؟

بارکدخوان ها چگونه کار می کنند؟ بارکدخوان یا بارکد اسکنر […]

بارکدخوان ها چگونه کار می کنند؟

بارکدخوان یا بارکد اسکنر یک دستگاه الکترونیکی دستی یا ثابت می باشد که برای خواندن اطلاعات موجود در بارکد مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه بارکد خوان شامل اسکنر، رمزگشا داخلی یا خارجی و یک کابل جهت اتصال با سیستم فروشگاهی است. از آنجایی که این دستگاه ها صرفا بارکد را به یک سری اعداد و حروف بی معنی ترجمه می کند و با راسال ب رایانه آنها را برای ما خوانا میکند. برای اینکه بتوان بین رایانه و بارکردها ارتباط برقرار شود از طریق کابل است. به غیر از ارتباط با رایانه بارکد خوان های امروزی به دلیل پیشرفت هایی که کرده اند را میتوان روی دستگاه های دیگر مثل پرینترهای رومیزی و تلفن های هوشمند بارگیری کرد.

 

انواع دستگاه های بارکد خوان

1-دستگاه بارکدخوان همراه

یکی از دستگاه های بارکدهای خوان بسیار پرکاربرد که امروزه بسیار مورد توجه است این نوع دستگاه در اماکن بزرگ مورد استفاده است بیشترین میزان استفاده از این دستگاه در انبارهایی است که در فواصل مختف جا به جا می شوند. نحوه عملکرد این نوع دستگاه مانند یک کامپیوتر جیبی و همراه است که اطلاعات را مستقیماً درون خود ذخیره می نماید. برخی از آنها به اینترنت متصل شده و قابلیت های یک گوشی را نیز دارند با این تفاوت که تکنولوژی اسکن آنها پیشرفته است.

 

2-بارکد خوان با سیم

این نوع اسکنر به طور مستقیم به یک ایستگاه کاری تعریف شده از طریق کابل به رایانه یا دستگاه مورد نظر متصل می شود. برای این اتصال جهت خوانده شدن کد ها میتوان از USB و گزینه های دیگری مانند PS/2, AT/XT, RS232 استفاده کرد. اگر بخواهید یک بارکد به صرفه تهیه کنید این نوع بارکد خوان ازران ترین آن به نسبت انواع مشابه خود محسوب می شود.

 

3-بارکد خوان رومیزی

اسکنرهای رومیزی یا ثابت که بارکد از زیر و یا رو به روی آن‌ ها عبور می نماید. این نوع دستگاه بارکد خوان معمولا در کنار دست سوپر مارکت ها و خرده فروشان به چشم میخورد. برای عملیات خرده فروشی کوچک و سازمانهای نهادی که نیازمند ورود اطلاعات قابل اعتماد هستند، نیز ایده آل می باشند.اگر بخواهیم این نوع بارکد خوان را در دسته بندی خاصی قرار دهیم این نوع دستگاه از بارکدهای ثابت است.

بارکد خوان چگونه کار می کنند؟

 

نکات مهم در خرید دستگاه بارکد خوان

1-انتخاب دستگاه بارکد خوان برحسب محیط مورد استفاده با توجه به دسته بند هایی که از این دستگاه وجود دارد.
2- در صورت اینکه قصد خرید دستگاه برای فروشگاه های خورد فروش هستید از اسکنرهای CCD تهیه فرمایید چرا که دامنه خوانش بالاتری دارند. خرید اسکنر
3-سهولت کار با بارکد خوان را مد نظر بگیرد. باید در نظر داشته باشید که در برخی از فروشگاه ها استفاده از بارکد خوان ها رومیزی و در برخی بارکدخوان های همراه کاربرد دارند.
4-مناسب بودن بارکد خوان با سیستم فروشگاهی شما. چرا که برخی از بارکدخوان ها با نرم افزاری طراحی شده اند که ممکن است با سخت افزارهای موجود در سیستم فروشگاهی شما هماهنگ نشوند.
5-توجه به طراحی فیزکی بارکد خوان موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد. بسیاری از مشاغل، میزان مصرف انرژی و وزن اسکنرها را در نظر نمی گیرند در صورتی که این مسله یک موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت است.

 

سفارش و خرید بارکد خوان

امیدواریم در این مقاله متوجه شده باشید که مادر برد چیست ؟ و چگونه کار میکند. برای مشاهده و خرید بارکد خوان به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سایت فروشگاهی اداری بازار مراجعه فرمایید. سایت فروشگاهی اداری بازار ارائه انواع مادر برد  و دیگر لوازم جانبی کامپیوتر آماده است تا با فروش آنلاین محصولاتش از طریق این آدرس www.edaribazar.com شما را با خریدی آسان همراه باشد. همان‌طور که می‌دانید مهم‌ترین هدف وب‌سایت ما جلب اعتماد مشتری و رضایت او می‌باشد.

دسته‌بندی: مقالاتبرچسب‌ها:

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه