آخرین بروز رسانی: 11ام اردیبهشت, 1402

تفاوت دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور چیست؟

بررسی تفاوت دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور تفاوت دیتا پروژکتور […]

بررسی تفاوت دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور

تفاوت دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور چیست؟ این سوال را پس از معرفی مفهوم دیتا پروژکتور به بازار، از زبان مشتریان زیاد می‌شنویم. ولی آیا واقعا تفاوتی وجود دارد؟ جواب این سوال را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

به طور کلی پروژکتورها وسیله ای برای نشان دادن فیلم و عکس می‌باشند. این تکنولوژی هم می‌تواند به کیس کامپیوتر وصل شود و هم بدون اتصال به آن، تنها از طریق اتصال یک فلش، اطلاعات را دریافت کرده و پس از پردازش روی پرده‌ی خاصی نمایش دهد. خرید ویدیو پروژکتور

اصطلاح ویدیو پروژکتور

در گذشته از پروژکتورها بیشتر به عنوان وسیله ای برای پخش ویدیوها استفاده می‌کردند. به همین دلیل نام ویدیو پروژکتور از همان زمان بر زبان ها افتاد. برای مثال، از گذشته تا کنون در مدارس و دانشگاه ها از این تکنولوژی برای پخش فیلم های آموزشی به دانش آموزان و دانش جویان استفاده شده است. برای پی بردن به تفاوت دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور، در ادامه به تعریف دیتا پروژکتور می‌پردازیم.

دیتا پروژکتور چیست؟

دیتا به معنای اطلاعات است. ادغام کلمه دیتا و پروژکتور به معنای نمایش اطلاعات توسط دستگاه پروژکتور است. این اطلاعات می‌توانند به فرمت های مختلفی وجود داشته باشند. از جمله فایل های متنی، نمودارها، فایل اکسل، عکس، فیلم و… . در واقع به دلیل استفاده‌ی راحت از پروژکتورها،‌ از این تکنولوژی نه دیگر فقط برای پخش فیلم بلکه برای برای نمایش هرگونه اطلاعات دیگری نیز بکار می‌رود. شرکت ها در جلسات توجیهی خود و یا در جلسات کاری از پروژکتور برای نمایش داده ها و دیتا های مورد نظرشان استفاده می‌کنند.

تفاوت دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور چیست؟

آیا تفاوتی میان دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور وجود دارد؟

حال که به معنای دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور پی بردیم، پاسخ به این سوال بسیار آسان است. در حقیقت هیچ تفاوتی بین آن ها وجود ندارد. گشتن به دنبال تفاوت دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور کاری بیهوده است چرا که اساسا تفاوتی وجود ندارد. پروژکتور همان پروژکتور است، تنها کلماتی که قبل از آن استفاده شده اند با هم تفاوت دارند. همانطور که اشاره شد، به این دلیل که در گذشته از پروژکتورها عموما به منظور پخش ویدیو استفاده می‌شد، اصطلاح ویدیو پروژکتور بیشتر بین مردم جا افتاد. اما امروز که از این دستگاه برای پخش فرمت های مختلف اطلاعات استفاده می‌کنند، استفاده از کلمه‌ی دیتا حرکت عاقلانه تری است. چرا که با استفاده از کلمه‌ی دیتا در واقع می‌توانیم به طیف گسترده ای از اطلاعات اشاره کنیم، نه فقط فیلم و ویدیو.

سفارش و خرید ویدیو پروژکتور

برای مشاهده و خرید ویدیو پروژکتور به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سایت فروشگاهی اداری بازار مراجعه فرمایید. سایت فروشگاهی اداری بازار ارائه انواع ویدیو پروژکتور  و دیگر ماشین های اداری آماده است تا با فروش آنلاین محصولاتش از طریق این آدرس www.edaribazar.com شما را با خریدی آسان همراه باشد. همان‌طور که می‌دانید مهم‌ترین هدف وب‌سایت ما جلب اعتماد مشتری و رضایت او می‌باشد.

سخن پایانی

شاید کلمه‌ی دیتا پروژکتور برای برخی افراد تازگی داشته باشد و شاید اگر با این اصطلاح آشنایی نداشته باشید افراد سودجو از این موقعیت استفاده کنند و این دستگاه را به قیمت بالاتری به شما بفروشند. در این مقاله تلاش کردیم تا با بررسی تفاوت دیتا پروژکتور و ویدیو پروژکتور و همچنین بررسی هر کدام از این مفاهیم به صورت جداگانه، شما را توجیه کنیم که هیچ تفاوتی وجود نداشته و تنها امروزه استفاده از کلمه‌ی دیتا به دلیل تعمیم آن به تمام شکل های اطلاعات بیشتر رایج شده است.

دسته‌بندی: مقالات

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه