آخرین بروز رسانی: 31ام مرداد, 1402

تلفن سانترال

تلفن سانترال : این تلفن قابلیت آن را دارد که اگر خط داخلی گرفته شده مشغول باشد روی دکمه دیگری تماس منتقل می شود.

تلفن سانترال چیست؟

تلفن سانترال در هر موسسه و شرکت امروزی مورد استفاده است. اگر شما با هر شرکت اداره که تماس بگیرید ابتدا به یک اپراتور ماشینی متصل میشوید و آن اپراتور از شما میخواهد که داخلی مورد نظر خود را وارد نمایید تا شما را به اپراتورهای انسانی بر حسب داخلی گرفته شده وصل نماید. این تلفن قابلیت آن را دارد که اگر خط داخلی گرفته شده مشغول باشد روی دکمه دیگری تماس منتقل می شود تا فرد به راحتی متوجه خطوط متصل شده به خود باشد. این خطوط امکان اتصال همزمان را دارد. داخلی گرفته شده میتواند بین اعداد 1 تا 9 باشد. در مقابل این تلفن ها تلفن‌های معمولی می باشند که تنها به یک خط شهری متصل می شوند و بیشتر در منازل مورد استفاده هستند.

 

انواع تلفن های سانترال

  1. تلفن هایبرید
  2. تلفن دیجیتال
  3. تلفن تحت شبکه
  4. تلفن دکت

 

 ویژگی تلفن های سانترال

1-تلفن های سانترال میتوانند نیاز به وصل شدن به چند خط شهری را برای به راحتی بر طرف نماید.

2-به دلیل اینکه ابتدا این تلفن برای ورودی تماسشان به یک اپراتور مرکزی وصل می شود امکان مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی وجود دارد.

3-سرعت کار با این تلفن ها بالاست به گونه ای که می‌توانید از سیستم Speed Dial استفاده نمایید و تنها با فشردن یک دکمه، اقدام به شماره گیری نمائید.

4-تلفن‌های سانترال به دو سطح مدیریتی و اپراتوری ساخنته شده اند که میتوان با استفاده از تلفن‌های مدیریتی می‌توان تنظیمات لازم را بر روی دستگاه سانترال انجام داد و حتی داخلی ها را مشخص کرد.

5-اینگونه تلفن ها امکان کنفرانس تلفنی را برای کارکنان یک مجموعه فراهم می کنند. کنفراس تلفنی صرفا شامل کارکنان داخلی شرکت نیست بلکه امکان کنفراس با خطوط خارج است شرکت نیز وجود دارد.

6-در تلفن های سانترال امکان وصل کردن خطوط ورودی بین هم وجود دارد زمانی که شما به یکی از خطوط وصل می کنید و آن خط مشغول است آن را به خط دیگیری وصل نمایید یا اینکه از آزاد بودن آن برای اتصال به آن آگاهی پیدا کنید.

7-اینگونه تلفن ها به راحتی ارتباط آسان با سیستم های گویا را برقرار می کنند.

8-با توجه به اینکه در شرکت ها تعداد تماس های ورودی بالاست اینگونه تلفن ها میتواند به راحتی تماس ها را مدیریت نماید.

9-ویژگی دیگر که یک مزیت خوب محسوب می شود ارتباط داخلی بین اتاق‌های یک شرکت و یا سازمان بدون هزینه‌ی تلفن می باشد.

تلفن سانترال

 بهترین برند ها برای خرید تلفن سانترال

برای خرید بهترین تلفن های سانترال میتوانید به سایت فروشگاهی اداری بازار مراجعه فرمایید در این سایت شما میتوانید بیشتر لوازم اداری مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و قیمت تهیه فرمایید. به خاطر داشته باشد که برای شرکت یا دفاتر اداری خود حتما تلفن سنترال با کیفیت تهیه نمایید چرا که ورودی های تلفن اینگونه مراکز زیاد است و کارکنان در اینگونه ادارات با این تلفن ها زیاد سروکار دارند. در نتیجه اگر تلفن مورد نظر به لحاظ کیفی ضعیف باشد به زودی از رده خارج میشود و امکان خراب شدن آن بالاست پس قل از اینکه اقدامی در این زمینه نمایید بهترین برندهای تلفن سانترال را بشناسید.

دسته‌بندی: مقالات

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه