آخرین بروز رسانی: 31ام مرداد, 1402

خرید هارد اکسترنال

خرید هارد اکسترنال | انواع هارد اکسترنال | هارد اکسترنال | هارد دیسک | سایت فروشگاهی اداری بازار

معرفی و خرید هارد اکسترنال

ذخیره‌سازی اطلاعات در کامیپوتر و لپ تاپ ها همواره یکی از دغدغه های اصلی کاربرانی است که از اینگونه سیستم ها استفاده می کنند. توجه به حافظه اینگونه دستگاه ها در خریدشان اهمیت ویژه ای برای افراد دارد چرا که انها یکسری داده دارند که میخواهد در اینگونه دستگاه ها ذخیره نمایند اما متاسفانه ذخیره اطلاعات در حافظه دستگاه امنیت کافی را ندارد از سمتی نیز برای اینگونه سیستم ها حافظه زیادی در نظر گرفته نشده است که بتواند تمامی اطلاعات شما را در خود سیو نماید. به همین خاطر هاردهایی وارد بازار شد که توانست این امکان را برای ذخیره بیشتر اطلاعات و حفظ آنها از پاک شدن یا از دست رفتنشان به وجود آورد. در نتیجه اگر  نیاز  به انتقال اطلاعات خود هستید و حجم این اطلاعات بیشتر از فضای ذخیره‌سازی سیستم شما است یا میخواهید به آرشیو کردن فیلم‌ها و تصاویر خود بپردازید، به شما خرید هارد اکسترنال را پیشنهاد می‌کنیم.

چرا کاربران به خرید هارد اکسترنال نیاز دارند؟

هارد دیسک اکسترنال از جمله هاردهای قابل حمل هستند که برای ذخیره سازی موارد مورد نیاز کاربر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر فضای سیستم شما پر شده است اصلا نگران نباشید شما میتوانید از اینگونه هاردها برای حفظ اطلاعات خود بهره بگیرید. وجود یکسری از اطلاعات حساس در کامپیوتر شما باعث می شود که سرمایه گذاری در اینزمینه برای شما یک امر کاملا لازم باشد. در صورتی که هارد شما حافظه اش به پایان رسید اصلا نگران نباشید شما میتوانید یک هارد دیگر خریداری نمایید. در زیر به دلیل اصلی استفاده از هارد دیسک ها اشاره خواهیم کرد.

پشتیبانی از داده های موجود در سیستم

هر کس در سیستم خود دارای یکسری اطلاعات است که برای حفظ آنها میتواند از یک هارد دیسک استفاده نماید.  سیستم شما گرچه میتواند اطلاعاتی را در خود ذخیره نماید اما داشتن یک هارد اکسترنال به شما کمک می‌نماید تادر صورت هرگونه اتفاقی که برای سیستم شما پیش بیاید شما اطلاعات خود را از دست ندهید.  همانطور که شاید تا الان برای شماهم پیش آمده است امکان بروز هرگونه خطا و آسیب دیدگی برای اطلاعات ممکن است پیش بیاید. ازجمله اینگونه اتفاقات میتواند دزدیده شدن سیستم شما باشد یا اینکه هارد کامپیوتر ما به دلایلی بسوزد و شما دیتاهای خود را از دست دهد. عاملی دیگری که میتواند در پریدن اطلاعات شما از سیستم تاثیر گذار باشد ولتاژ برق است.وجود یک نسخه پشتیبان از اطلاعاتتان یتواند خیال شما در برابر اینگونه حوادث راحت کند.

 

حفظ مالکیت داده‌ها

روش های مختلف حفظ داده ها ممکن است در مواردی دارای ایراد باشند وگرنه به جز هارد میتواند از موارد دیگر در حفظ داده های  خود بهره برد. بنابراین استفاده از یک هارد اکسترنال میتواند گزینه ای مطمئن تر برای مالکیت داده ها باشد. شما با استفاده از تهیه یک  نسخه‌ی پشتیبان از اطلاعات خود روی هارد اکسترنال، می‌توانید مالک حقیقی داده‌های خود شده و دیگر نگران از دست رفتن و یا در اختیار گرفتن دیگران نباشید.  از آنجاییکه که شما به عنوان یک کاربر اطلاعات خود را در سیستم ذخیره می کنید  شرکتی که صاحب سرویس ابری است، به هر دلیلی که لازم باشد، می‌تواند از داده‌های شما به روش‌های مختلف استفاده نماید و امنیت اطلاعات شما به این خاطر به خطر بیفتد. اگر شما هم جزو آندسته افرادی هستید که اطلاعات بسیار حائز اهمیت را در سیستم خود نگهداری می کنید همیجا به شما توصیه می کنیم که این کار را کنار بگذارید و به خرید هارد اکسترنال بپردازید.

کمک به پردازش سریع کامپیوتر

هر چقدر که سیستم شما داده های کمتری در خود ذخیره کرده باشد میتواند عملکرد بهتری داشته باشد میتواند قدرت بالاتری در پردازش داشته باشد و سرعت بالاتری را در انجام کارها برای شما به انجام برساند.   شما با استفاده از هاردها می‌توانید برای سیستم خود تفاوت چشمگیر سرعت عملکرد کامپیوتر خود را در این زمینه مشاهده نمایید.

بررسی انواع هارد اکسترنال

هارد اکسترنال ای دیتا

ای دیتا از جمله برندهای بسیار معروف در زمینه هارد اکسترنال است. این محصول از یک رابط USB  با ظرفیت های ترابایتی است.

هارد اکسترنال سیلیکون پاور

برند بسیار شناخته شده سیلیکون پاور را میتوان از برندهای شاخص در زمینه ذخیره سازی داده ها به حساب آورد.

هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

وسترن دیجیتال یکی دیگر از برندهای پیشرو و صاحب سبک در تولید هارد می باشد. از جمله قابلیت‌هایی این هارد بدنه‌ی فلزی فشرده شده و ضد آب و ضد ضربه آن است.

 

در کنار همه مباحثی که گفته شد سعی کنید در خرید هارد اکسترنال به مواردی چون ظرفیت، سرعت انتقال اطلاعات، حمل پذیری، قابلیت‌های امنیتی و دوام آن توجه نمایید. با توجه به بودجه و نوع کاربری مورد نیازی که دارید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید. برای تهیه انواع هارد اکسترنال ها میتوانید به سایت فروشگاهی اداری بازار مراجعه کرده و آنها را با بهترین کیفیت و قیمت خریداری فرمایید.

 

 

دسته‌بندی: مقالات

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه