آخرین بروز رسانی: 11ام اردیبهشت, 1402

معرفی بهترین دستگاه های صحافی

 آشنایی با دستگاه های صحافی  صحافی را میتوان یک هنر […]

 آشنایی با دستگاه های صحافی

 صحافی را میتوان یک هنر دید که از قدیم الیام این سنت وجود داشته و به امرزو رسیده است. این اقدام نیازمند مهارت های خاصی در گذشته بود که خوشبختانه با رشد دنیای تکنولوژی  و ساخت دستگاه های صحافی کار را برای کسانی که در این حرفه فعالیت میکنند راحت کرده است از جمله فرایندهای لازم برای این کار مثل جمع آوری نوشته‌ها یا صفحات چاپ شده با جلدی به عنوان محافظ را میتوان نام برد به تمام این فرایندها عمل صحافی گفته میشود.

تکنیک های صحافی

صحافی با جلد سخت و محکم

صحافی چسب گرم

صحافی به وسیله‌ی پانچ

 

دستگاه های مورد نیاز برای عمل صحافی

همانطور که گقته شد همانطور که لازم است برای عمل صحافی مهارت های زیادی دانست برای انجام آن به دستگاه‌های متفاوتی نیاز است. از جمله دستگاه هایی که در روند صحافی درگیر هستند می‌توان به دستگاه فنرزن مارپیچ، منگنه صحافی، دستگاه سیمی کن، دستگاه چسب گرم و دستگاه فنر دوبل اشاره کرد. هر کدام از این دستگاه با توجه به عملکردی که دارند ویژگی متفاوتی را دارا می باشند و شما باید رو کار با آنها را به خوبی بدانید. دستگاه فنر زن صحافی از جمله دستگاهایی است که از طریق آن صفحات جزوه، کتاب و مجلات را میتوان به هم متصل کرد از جمله این دستگاه ها میتوان به دستی، نیمه برقی و برقی اشاره نمود. برای اتصال در این دستگاه ها میتوان از فنر یا سیم مارپیچ، دوبل و پلاستیکی استفاده کرد.

برای دیدن و خرید انواع پرینتر کلیک کنید.

نحوه صحافی کردن با دستگاه های صحافی

صفحات جزوه، کتاب و مجلات فرم‌های چاپ شده متن کتاب، بوسیله ماشین یا دستگاه تا می شوند و سپس فرم‌ها بوسیله ماشین صحافی ترتیب مرتب میشوند و در کنارهم قرار می گیرند. سپس بستگی به نوع صحافی با ماشین صحافی که می‌تواند چسب، مفتول زن، دوخت و جلدسازی باشد به جلد متصل می‌گردند. در نهایت براساس قطع استاندارد برش خورده و در اینجا مرحله صحافی به پایان می‌رسد. در رنگ، اندازه و جنس به صورت جداگانه چاپ می‌شوند و در مرحلهٔ صحافی لابه لای فرم‌ها قرار می‌گیرند.

معرفی بهترین دستگاه های صحافی

اهمیت دستگاه های صحافی برای اقلام چاپ

یکی از مهمترین اقداماتی که باید بعد از عمل چاپ صفحات مختلف کتاب ، مجله و سایر اقلام چاپی انجام داد صحافی کردن اینگونه اقلام است این کار مرحله پایانی و آخر کار محسوب می شود. با انجام عمل صحافی کار نهایی چاپ آماده تحویل به مشتری است. با توجه به اینکه عملیات صحافی بسیار حساس است نقش زیادی در به انجام رساندن کار چاپ دارد. به خاطر داشته باشید که حتما کار صحافی خود را با دستگاه با کیفیت و حرفه ای انجام دهید تا کار شما به دلیل اشتباهات و عدم زیبایی ظاهری در اتصالات صفحات بی ارزش گردد.

با فروشگاه اینترنتی اداری بازار همراه باشید.

دسته‌بندی: مقالات

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه