آخرین بروز رسانی: 31ام مرداد, 1402

نکات مهم در خرید لپ تاپ

نکات مهم در خرید لپ تاپ : تمامی لپ‌تاپ‌های بازار کاربرد و مخاطبان یکسانی ندارند و هریک به منظور انجام کارهای مختلف و کاربران گوناگونی تولید شده اند.

بررسی و آشنایی با نکات مهم در خرید لپ تاپ

امروزه استفاده از وسایل نوین در عصر تکنولوژی و ارتباط تبدیل به یک امر ضروری و ناگزیر شده است در نتیجه توجه به نکات مهم در خرید لپ تاپ میتواند برای شما بسیار کارساز باشد. بسیاری کار ها دیگر مانند گذشته در گروی کارهای دستی و به دور از دستگاه های امروزی نیست. استفاده گسترده از کامپیوتر ها به قدری است که از یک کار ساده تا کارهای پیشرفته تر در حد برنامه نویسی با استفاده از این دستگاه ها به بهترین شکل و به دور از خطا انجام می شود. در این راستا شرکت های بزرگ تولید کننده دستگاه هایی چون رایانه ها بر این جهت بر آمدند. یکی از مهمترین محصولات عصر جدید که کمک شایانی به پیشبرد اهداف مختلف تکنولوژی داشت لپ تاپ ها بودند. خرید لپ تاپ ها با توجه به تنوع برند و مدل یک کار سخت و بسیار مهم است. با ما در ادامه همراه شوید تا نکاتی را به شما گوشزد کنیم که میتواند در خرید یک لپ تاپ به شما کمک کند.

 

نکات مهم در خرید لپ تاپ

 

۱. نوع کاربری خود را از لپ تاپ مشخص کنید

همانطور که اشاره کردیم لپ تاپ ها میتوانند با توجه به امکاناتی که دارند خدمات زیادی را به شما ارائه کنند اینکه قرار است لپ تاپ شما برای پاسخ به چه نیازی خریداری شود امری حیاتی است. به خاطر داشته باشید که تمامی لپ‌تاپ‌های بازار کاربرد و مخاطبان یکسانی ندارند و هریک به منظور انجام کارهای مختلف و کاربران گوناگونی تولید شده اند. نیاز خود را شناسایی کنید و بر حسب آن بهترین خرید را داشته باشید.

 

۲. توجه به میزان بودجه خود در خرید

توجه به بودجه مالی و توان خرید یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید لپ تاپ است. زمانی که شما بودجه ای مشخص دارید باید تمامی دستگاه هایی که در این رنج قیمت در بازار هستند را شناسایی کنید و با چک کردن مشخصات فنی هر کدام از این دستگاه ها بهترین خرید را داشته باشید. اگر بودجه شما به لپ تاپی که مد نظر شما بر حسب نیازتان است نرسید حتما در خرید دست نگه دارید چرا که فقط چول خود را به هدر داده اید و نیاز شما قطعا بر طرف نخواهد شد. صبر کنید و مجدد با پس اندازی بیشتر اقدام به خرید کنید.

 

3-توجه به نوع سیستم عامل لپ تاپ

زمانی که شما اقدام به خرید می کنید باید در نظر بگیرید که قرار است از چه سیستم عاملی استفاده نماید اگر شما از ان دست افرادی هستید که گوشی‌های آیفون یا سایر دستگاه‌های الکترونیکی اپل را استفاده می کنید، بهتر است از لپ‌تاپ‌های اپل که سیستم عامل مجزایی تحت عنوان مک او اس دارند، استفاده نمایید تا در استفاده به مشکل نخورید و بتوانید تمامی این دستگاه ها را در صورت نیاز با هم ست کنید. در غیر این صورت، میتوانید به گزینه ها ی دیگری چون ویندوز، لینوکس و کروم او اس فکر کنید. که البته از مهم‌ترین و محبوب‌ترین آن‌ها جدیدترین نسخه‌های ویندوز می باشد.

 

4-توجه به نرم افزار ها برنامه های مورد استفاده

یکی دیگر از نکات مهم در خرید لپ تاپ توجه به نوع برنامه و نرم افزارهایی است که قرار است با آن کار کنیم و روی سیستم عامل خود نصب و اجرا نماییم. به خاطر داشته باشید که تمامی سیستم عامل از همه ی نرم افزار ها و برنامه ها پشتیبانی نمی کنند شما با شناخت نوع برنامه و نرم افزارهای مورد نیازتان میتوانید انتخابی مناسب با نیاز و کارتان داشته باشید.

5-سایز و وزن قابل حمل سیستم

برخی از کاربران نیاز است که هر روز دستگاه خود را جا به جا کنند در نتیجه توجه به اندازه، سایز و وزن دستگاه یکی دیگر از فاکتورهای مهم در خرید است. اگر کار شما به گونه ای است که می‌خواهید از لپ‌تاپ تنها برای نمایش و یا انتقال فایل و اطلاعات ذخیره شده خود استفاده نمایید و به طور معمول هرروزه آن را با خود حمل و جابجا نمایید، حتما یک لپ‌تاپ با اندازه کوچک و وزن بسیار کم خریداری نمایید چراکه در غیر این صورت با مشکلات ستون فقرات، کتف و شانه و کمردرد مواجه می شود.

 

 

 

6-قدرت پردازش لپ تاپ

اهمیت قدرت پردازش یک دستگاه به (CPU) است. این قسمت از لپ تاپ به مانند یک قلب در دستگاه عمل می کند. لذا زمانی که تصمیم به خرید لپ تاپ گرفتید از لحاظ مشخصات فنی بسته به نیاز و نوع کاربریتان از دستگاه به پردازنده آن دقت نمایید. چرا که تمامی عملکردهای لپ‌تاپ توسط پردازنده آن انجام می شود. بنابراین دقت به قدرت و توانایی آن برای اجرای کار و برنامه‌های مورد نیاز شما می‌تواند کمک بسزایی در خرید لپ‌تاپ به شما نماید.

 

7-میزان توانمندی در ذخیره سازی اطلاعات

حافظه داخلی و ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات و در لپ تاپ ها یکی دیگر از نکات مهم در خرید این دستگاه است. به خاطر داشته باشید که مهمترین عامل در خرید لپ تاپ کارایی است که قرار است این سیستم برای شما داشته باشد چرا که اگر شما قرار است از دستگاه خود انتظار اجرای برنامه های سنگین با حجم زیاد را داشته باشید اما لپ تاپی را تهیه کنید که حافظه چندانی ندارد به شدت به مشکل برخواهید خورد و اندک مدتی پس از خریداری لپ‌تاپ با کاهش چشمگیر سرعت و عملکرد رایانه خود مواجه می شوید.

 

8-کارت گرافیک لپ‌تاپ

همه چیزی که باید هنگام خرید لپ تاپ به با آن دقت کرد نوع کارکردی است که از لپ تاپ انتظار داریم بر طبق مطالب بالا تا الان به این نکته حتما رسیده اید. لذا اگر نیاز شما به گونه است که که باید سیستم یک کارت گرافی قوی داتشه باشد تا بتواند در اجرای برنامه ها ی سنگین مناسب باشد اگر از آن دست افرادی هستید که به بازی های رایانه‌ای و سنگین علاقه مند می باشید ، باید سراغ لپ‌تاپ‌ هایی با کارت گرافیک فوق پیشرفته بروید تا بدون کاهش عملکرد، سرعت یا عمر مفید باتری لپ‌تاپ بتوانید به خوبی کار خود را انجام دهد.

در این نوشته کوتاه تلاش کردیم تا به بررسی نکات مهم در خرید لپ تاپ بپردازیم. نکاتی که در این نوشته ارائه شد مطمئنا میتواند در خرید بهترین نوع لپ تاپ بر حسب نیازتان کارساز باشد.

برای مشاهده انواع لپ تاپ به شما پیشنهاد می‌کنیم که به سایت فروشگاهی اداری بازار مراجعه فرمایید. سایت فروشگاهی اداری بازار با ارائه انواع لپ تاپ و کامپیوتر آماده است تا با فروش آنلاین محصولاتش از طریق این آدرس www.edaribazar.com شما را با خریدی آسان همراه باشد. همان‌طور که می‌دانید مهم‌ترین هدف وب‌سایت ما جلب اعتماد مشتری و رضایت او می‌باشد.

دسته‌بندی: مقالات

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه