آخرین بروز رسانی: 31ام مرداد, 1402

 وای فای چیست؟

 وای فای چیست؟ شبکه‌های بیسیم به عنوان شبکه‌های وای فای شناخته می‌شود. و تقریبا با هر سیستم عامل، دستگاه بازی و پرینتر پیشرفته سازگار می‌باشد. | فروشگاه اینترنتی اداری بازار

 وای فای چیست و چگونه کار میکند؟ 

با توسعه روند ارتباطات و تکنولوژی خیلی از وسایل و فناوری های که میتواند زندگی ما را راحتر کند به وجود آمدند از جمله این تکنولوژی ها وای فای هست. برای اینکه شما را با این مفهموم که وای فای چیست آشنا کنیم به شما پیشنهاد می نماییم که با ما در ادامه این مقاله همراه شوید.  امروزه استفاده از اینترنت و پیروی آن شبکه ای مختلف اجتماعی تبدیل به امری ناگزیر شده است. در عصر ارتباطات امروزی اگر از اینترنت دور بمانید مسلما نمیتوانید به راحتی از پس کارهای روزمره خود بر آید چرا تقریبا تمامی حوزه  ها به نحوهی با این شبکه جهانی  مرتبط هستند. برای اتصال به این شبکه جهانی راه های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از مودم هاست مودم خود میتواند به صورت بی سیم یا با سیم شما را به این دنیای مجازی متصل نماید. آنچه که امروزه بیشتر در ادارات و منازل از آن استفاده میشود استفاده از مودم های است که به صورت وای فای به رایانه ها،تلفن ها، دستگاه ها، تلویزیون و گوشی های همراه مرتبط می شوند.

 

کاربرد و مزیت استفاده از وای فای چیست؟

وای فای این شبکه عظیم اتصالی در هر نقطه ای که فکرش را بکنید حضور دارد از خانه گرفته تا محل کار، در کتابخانه‌ها، مدارس، فرودگاه‌ها، هتل‌ها و حتی در برخی از رستوران‌ها به آن متصل شده و ارتباط اینترنتی برقرار می کنند. وای فای در عصر تکنولوژی امروزی مزیت زیادی را با خود به همراه آورده است. با استفاده از این تکنولوژی میتوان به راحتی شبکه های بی سمی را ایجاد کرد که از طریق آن بتواند تعداد زیادی از کاربران را به دنیای اینترنت متصل کرد.

 این اتفاق باعث میشود تا دیگر نیاز به شبکه بندی های مختلف برای اتصال به نت از بین برود و بتوان با یک قیمت کم شبکه سازی کرد. این شبکه سازی از آنجاییکه با چشم قابل روئت نیست برای کاربران به صورت یک دستگاه فیزیکی دست و پا گیر نیست. با استفاده از داشتن یک شبکه وای فای شما در هر کاری که لازم باشد از نتیجه سرچ های خود با کمک اتصال به شبکه نت که برای ما فراهم میکند میتواند برای ما کار گشا باشد.

Wifi چگونه عمل میکند؟

شبکه وای فای مانند تلفن‌های همراه، از طریق امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات در یک شبکه استفاده می‌نماید. اگر بخواهیم در ذهن شما یک مفهوم راحتر را تصوییر سازی نماییم تا بهتر به درک درستی از وای فای برسانیم از شما می خواهیم نحوه عملکرد بلوتوث را در دستگه های مختلف مثل موبایل تجسم نمایید. وای فای هم به همین شکل غیر قابل رویت است و وظیفه ارتباطی و اتصالی را دارد بااین تفاوت که بلوتوث دو دستگاه را به یک دیگر متصل می نماید اما وای فای از طریق امواج رادیویی برای انتقال اطلاعات به شبکه استفاده می نماید. برای اینکه دستگاه شما بتواند امواج رادیویی توسط اتصال وای فا را ترجمه نماید باید سیستم شما به یک آداپتور متصل باشد. این امواج رادیویی  از طریق یک آنتن به یک رمزگذار شناخته شده به عنوان روتر منتقل می شوند که بعد از رمزگشایی، داده‌ها از طریق یک اتصال اترنت سیمی به اینترنت ارسال می گردند.

مجموعه بزرگ ادارای بازار با سابقه چندین ساله در زمینه فروش و  این آمادگی را دارد تا نیاز شما را در زمینه تامین این گونه دستگاه ها و ملزومات میز کار برطرف نماید. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار شما عزیزان است.

دسته‌بندی: مقالات

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه