آخرین بروز رسانی: 31ام مرداد, 1402

وسایل روی میز کار

وسایل روی میز کار از جمله لوازم ضروری هر اداره و شرکتی محسوب می شود این وسایل برای اینکه مجموعه و کار نظم مناسبی به خود بگیرند بسیار کاربردی هستند

آشنایی با انواع وسایل روی میز کار

وسایل روی میز کار از جمله لوازم ضروری هر اداره و شرکتی محسوب می شود این وسایل برای اینکه مجموعه و کار نظم مناسبی به خود بگیرند بسیار کاربردی هستند اینکه هر شرکت بسته به نوع کار خود چه لیستی از لوازم کار را نیاز داشته باشد متفاوت خواهد بود. حوزه کاری هر مجموعه ،تعداد کارکنان مجموعه ,تعداد بخش های اداری , میزان فضا و متراژ اداره مورد نظر در تعداد و نوع لوازم روی میز کار تفاوت ایجاد می کند. با ما در ادامه این نوشته همراه شوید تا به شما لیستی از وسایل لازم در محیط کار را ارائه نماییم.

 

لیست وسایل روی میز کار

لیست لوازم کار در دو دسته لوازم اداری و لوازم تحریر اداری قرار می گیرد. که در ادامه نوشته به آنها به صورت موردی اشاره می کنیم که البته بازهم اشاره می کنیم که این لیست بسته به نوع کار و محیط اداری متفاوت خواهد بود و همه ادارات لزوما به تمامی این لیست ها احتیاج ندارند بلکه از میان آنها ممکن است بسته به نوع کار خود چندتایی را انتخاب نمایند.

لوازم اداری

1- تقویم رومیزی یکی از لوازم اداری معمولا مورد مصرف در همه ادارات و شرکت هاست. اگر قرار است در هر محیط کاری برنامه ها به خوبی انجام شود لازم است تا کارمند از تاریخ روز اطلاع کافی برای برنامه ریزی و زمانبندی انجام کارها داشته باشد.کارمند میتواند از طریق یک تقیوم رومیزی تاریخ جلسات، نامه‌ ها و… را سِت و برنامه‌ ریزی نماید.

2- کازیه چند طبقه برای هر اداره و دفتر کاری الزامی است چرا که میتواند با جای دادن اسناد و مدارک مورد نیاز که باید دم دست کارمند باشد به او در سرعت انجام کارها کمک نمایید. این وسیله بسیار کاربردی به ما کمک می کند تا با دسته بندی مدارک مورد نیاز روزانه مان نظم خاصی به کارهای خود بدهیم و دچار سردرگمی و شلوغی رو میز خود نشویم. بعضی کازیه‌ ها فلزی و بعضی دیگر از جنس پلاستیک ساخته می شوند.

3- کاربن ها به عنوان یک وسیله بسیار ارزان قیمت در ادارات با وجود آمدن دستگاه های چند کاره کپی بازهم در ادارات مورد استفاده هستند. با این وجود این وسیله اداری کاغذ مانند به دلیل آغشته بودن به جوهر به راحتی میتواند ابزار مناسبی جهت گرفت کپی دم دستی و سریع باشد. از کاغذ کاربن برای رونوشت و کپی برداری همزمان، از تنظیم قرارداد، ثبت اسناد اداری، فیش بانکی و… استفاده می گردد.

4- کلربوک یکی وسایل روی میز کار است که بسیار مناسب و کارساز برای جمع آوری اسناد و مدارک اداری هستند. کلربوک به عنوان محل نگهداری اسناد و مدارک مهم و در نهایت دسته بندی منم آنها در هر محیطی که با اسناد و مدارکی زیادی سروکار دارد میتواند مناسب باشد. اینکه میتوانید از طریق این محصول استاد را به خوبی نگهداری نمایید به این خاطر است که درون هر یک عدد کلربوک چندین کاور کاغذ وجو دارد و شما میتوانید هر سند را داخل یکی از این کاورها با پوشش پلاستیکی نگهداری نمایید.

5- استامپ به جعبه ای کوچک گفته میشود که با داشتن بالشتکی آغشته به جوهر کار مهر زدن روی اسناد و مدارک و قرار دادها را انجام میدهد این جعبه کوچک معمولا در ادارت روی میز هر کارمندی قرار دارد و حتی در مواردی که نیاز به مهر انگشت (اثر انگشت) است از این وسیله کوچک استفاده می کنند.

6- دستگاه پانچ معمولا در قسمت های از ادارات بیشتر مورد استفاده است که نیاز به بایگانی کردن اسناد و مدارک وجود دارد. از جمله قیمت های که از این دستگاه استفاده می شود بخش بایگانی و امور دفتر داری است . اگر قرار باشد که برگه های اسنادو مدارک را بایگانی نماید و در داخل پوشه های مجزا قرار دهید پانچ با ایجاد سوراخ های هم اندازه با فاصله ای مشخص روی کاغذ باعث جایگذاری آنها داخل پوشه مورد نظر می شود.

7- دستگاه منگه و سوزن منگه یکی دیگر از وسایل روی میز کار است که در هر محیطی که با کاغذ، اسناد و مدارک زیادی سرو کار داریم میتواند بسیار کاربردی باشد دستگاه منگنه باعث می شود که از پخش شدن و مفقود شدن برگه ها در ادارات جلوگیری شود. 

8- پایه چسب نواری در هر جای لازم هست حال این محیط ممکن است اداره باشد یا یک دفتر کار کوچک این وسیله برای چسباندن کاغذها یا هر شئ سبک دیگر به هم بسیار مورد استفاده است.پایه چسب کمک می کند تا به راحتی از چسب استفاده نمایید و بدون اتلاف وقت برای جدا کردن قطعات چسب از طریق دندان یا قیچی آن را به راحتی با تیغ های پایه چسب جدا کنیم.

 

 

لوازم تحریر

1- لاک غلط گیر از جمله نوشت افزارهای است که برای غلط گیری قسمت های از قرار داد که ممکن است توسط خودکار در نوشته ای ایجاد شود مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه محیط های اداری یک محیط شلوغ است و کارکنان ممکن است به دلیل مشغله زیاد کاری دچار اشتباهی در نوشتن شوند میتوانند از طریق این وسیله به خوبی غلط های خود را لاک بگیرند.

2- خودکار یکی از وسایل روی میز کار بسیار کاربردی در هر نوع محیط کاری است. برای اینکه بخواهیم شما را با این نوشت افزار کاربردی اشنا کنیم نیازی به توضیحات مفصل در این زمینه نیست چرا که شما از همان دوران کودکی تا الان که که پا به محیط کار گذاشته اید با آن سرو کار داشته اید. فقط به خاطر داشته باشید که این وسیله را بهترین قیمت و کیفیت تهیه فرمایید چراکه با آن بسیار سر وکار دارید.

 

3- ماژیک وسیله ای است که از طریق آن نیاز افراد برای علامت‌ گذاری و مشخص کردن مطالب مهم، بر روی متون نامه‌، سند، دفاتر ثبتی و… به خوبی بر طرف می شود. مطمئنا در هر اداره ای به ماژیک جهت علامت گذاری موضوعات مهم نیاز پیدا خواهد کرد. استفاده از خودکار و مداد نمیتواند بر طرف کننده این نیاز باشد استفاده ار ماژیک های رنگی مختص اینکار میتواند بسیار کاربردی تر باشد.

 

اهمیت توجه به کیفیت در خرید وسایل روی میز کار

با توجه به اینکه لوازم محیط کار از جمله مواردی که در بالا به آنها پرداخته شد تقریبا در هر محیط کاری بسیار کاربردی هستند باید توجه داشته باشید که برای خرید آنها حتما کیفیت را در نظر بگیرید چرا که اگر اینگونه وسایل اگر بی کیفیت باشند خیلی زود خراب می شوند و شما باید مجدد در پی تهیه آنها باشید و خرج اضافی را بابت خرید بی کیفت خود پرداخت نمایید در صورتی که با یک خرید کیفی مناسب میتوانید علاوه بر رضایت کاری کارمند در استفاده از این محصولات و هم از هزینه هیا بی مورد خود بکاید.

 

سخن پایانی

مجموعه بزرگ ادارای بازار با سابقه چندین ساله در زمینه فروش وسایل روی میز کار و ….  این آمادگی را دارد تا نیاز شما را در زمینه تامین این گونه دستگاه های اداری و ملزومات میز کار برطرف نماید. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار شما عزیزان است.

دسته‌بندی: مقالات

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه