آخرین بروز رسانی: 11ام اردیبهشت, 1402

آشنایی با پرینترهای چندکاره

پرینتر چند کاره یکی از انواع پرینترها است که به دلیل استقبال زیاد از سمت ادارات و شرکت ها به لحاظ کارایی ای که دارد بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

معرفی پرینتر چند کاره

با توجه به گستردگی استفاده از پرینتر باید به خاطر داشته باشید که این نوع دستگاه ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارند. پرینتر چند کاره یکی از کاربردی ترین آنها خصوصا در ادارات محسوب می شود.

اگر کسب و کار شما با فضای مجازی و دنیای اینترنت در ارتباط است باید بدانید که استفاده از این وسیله یک امر ضروری برای انجام فعالیت های شما محسوب می شود.

برای انجام کارهایی چون چاپ اسناد و مدارک اداری اکنون سه نوع پرینتر در بازار وجود دارد. یکی پرینترهای لیزری ، پرینترهای جوهر افشان و پرینترهای چند کاره است. در این مقاله به بررسی ویژگی های هرکدام خواهیم پرداخت.

 

کارکرد چاپگر یا پرینترها

چاپگر یا پرینتر به عنوان یکی از تجهیزات مهم و جانبی رایانه ها محسوب می شوند. این دستگاه به چاپ متن و تصاویر ایجاد شده به وسیله رایانه ها بر روی کاغذ می پردازند.

این وسیله به دلیل کارکرد چاپی که دارد در هر اداره و شرکتی برای چاپ اسناد و مدارک مورد استفاده قرار می گیرد. به گونه ای که اطلاعات رایانه را روی کاغذ برای کاربر پیاده سازی می کند. تا بتوان از آنها به صورت یک سند چاپی دستی استفاده لازم را کرد.

 

منظور از پرینترهای چند کاره چیست؟

در بالا به این مسئله اشاره کردیم که پرینترها بر حسب کارایی که دارند در سه نوع مختلف مورد استفاده هستند. پرینتر چند کاره یکی از انواع پرینترها است که به دلیل استقبال زیاد از سمت ادارات و شرکت ها به لحاظ کارایی که دارد بسیار مورد استفاده است.

این دستگاه علاوه بر کار چاپ، کپی، اسکن و ارسال فاکس را نیز انجام می دهد. علت نام گذاری این دستگاه به دلیل چند کاره بودن آن است.

همین چند کاره بودن این دستگاه است که شما را از چند دستگاه دیگر بی نیاز می سازد. برای همین به دلیل اشغال کردن فضای کم در اکثر ادارات مورد استفاده است.

آشنایی با پرینترهای چندکارهآشنایی با پرینترهای چندکاره

مزایای استفاده از پرینتر چند کاره

  • فضای کمتری را اشغال می کنند به نسبت کارایی که دارند.
  • شما را از خرید چند دستگاه دیگر برای کارهایی چون فکس، کپی و اسکن بی نساز می کنند.
  • به نسبت کارایی که دارند هزینه کمی در قبال تهیه آنها متقبل می شوید
  • در این دستگاه ها میتوانید چاپ دو رو به صورت خودکار داشته باشید.
  • توانمندی بالایی در چاپ تعداد بالا صفحات دارند
  • در چاپ، اسکن و فکس وضوح نمایش دارید
  • قابلیت بالا در برابر حجم فشار کاری بالا
  • بالا بودن سرعت چاپ به گونه ای که حداکثر سرعت از 200 تا 900 کاراکتر در ثانیه است
  • توانمندی پشتیبانی از دستگاه های بی سیم

 

نکات مهم هنگام خرید پرینتر چند کاره

وقتی تصمیم می گیرید برای رفع نیازهای چاپی خود پرینتر خریداری نمایید، باید دقت کنید که در خرید چه نکاتی را مد نظر قرار دهید. چرا که در این زمینه انواع پرینترها با قیمت های متفاوت در بازار وجود دارد.

ابتدا باید این مسئله را در نظر بگیرید که قرار است از پرینتر به چه منظوری استفاده کنید. آیا خرید شما صرفا برای بر طرف کردن یک نیاز شخصی در منزل است؟ یا نه قرار است از آن در یک محیط بزرگتر مثل شرکت یا یک اداره کار بزرگ باشد.
مهترین مسئله در خرید پرینتر توجه به سرعت، کیفیت و دقت این دستگاه است. سرعت یک دستگاه است که نشان می دهد در چه زمانی چه تعداد کاغذ می تواند چاپ نماید.

مسئله بعدی کیفیت چاپ یک چاپگر است. این کار شاید از طریق تست دستگاه امکان پذیر نباشد. تا قبل از خرید حتما با کسانی که با اینگونه دستگاه ها در ارتباط هستند مشورت نمایید.

در نهایت باید سقف بودجه خود را برای خرید در نظر بگیرید. تا بتوانید با مقدار بودجه ای که دارید یه خرید مناسب در عین حال با کیفیت داشته باشید.

 

سخن پایانی

مجموعه بزرگ ادارای بازار با سابقه چندین ساله در زمینه فروش ماشین های اداری و خانگی از جمله پرینتر چند کاره این آمادگی را دارد تا نیاز شما را در زمینه تامین این گونه دستگاه های اداری برطرف نماید. تمامی محصولات موجود در این فروشگاه با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

دسته‌بندی: مقالاتبرچسب‌ها:

نظر شما برای ما با ارزشه

0 دیدگاه